Napište nám zprávu
Zpráva byla úspěšně odeslána
Zprávu se nepodařilo odeslat
Speciální 10% slevový kupon: 10sleva
Všechny objednávky nad 999 Kč přes Zásilkovnu POŠTOVNÉ ZDARMA

Ošetření a údržba zboží

Vhodné užívání, respektování velikosti jeho obsahu a správné ošetřování je základním předpokladem, aby zboží vydrželo v dobrém stavu co nejdéle.

 

  1. Hladká useň se ošetřuje tekutými výrobky s obsahem vosku či olejů, čistíme ji vhodným kartáčkem, navlhčeným měkkým bezbarvým hadříkem nebo čistícími prostředky, které jsou vhodné pro čištění kožené galanterie. Pokud dojde k promáčení, dbejte na včasné vysušení. Syté a pastelové barvy usně mohou po jisté době užívání zesvětlat, stejně jako bílá barva může po jisté době mírně zežloutnout. Tomu lze částečně zabránit používáním bezbarvého krému.
  2. Lakovaná useň je useň s hladkým a lesklým povrchem. Lakovaný povrch kabelky je choulostivý na mechanické poškození, chemické vlivy, promáčení a silný mráz. Lakovou useň čistěte navlhčeným měkkým bezbarvým hadříkem nebo čistícími prostředky určené pro tento typ povrchu. Ošetřujte 2x – 3x ročně krémem, který pomáhá zachovat pružnost lakované vrstvy.
  3. Vlasová useň - semiš je useň broušená po líci nebo rubu. Vlasovou useň čistěte gumovým kartáčkem na semiš. Nikdy nekrémujte! Ošetřujte vhodnými impregnačními přípravky ve sprejích určené pro tento typ usně.
  4. PU kůže (syntetika) je nenáročná na údržbu. Čistěte vlhkým hadříkem nebo hubkou, případně slabým roztokem saponátu a vytřete do sucha. Při promočení pozvolna sušit při pokojové teplotě.
  5. Textil čistěte kartáčováním, podle druhu textilu a povahy znečištění také vytíráním za vlhka, mastné skvrny čističem skvrn na textil. Doporučuje se použít impregnační přípravek na textil před prvním použitím a dále pak podle potřeby.
  6. Kovové ozdoby kabelek mohou v průběhu užívání očernit materiál kabelky. Pravidelným čištěním materiálu zamezíte trvalým barevným změnám na výrobku.
  7. Myslete i na ochranu zipů a občas je promažte včelím voskem nebo speciálními vatovými tyčinkami určenými k čištění zašlých šperků. Nikdy nestříkejte přípravky na zipy, protože by mohly trvale poškodit okolí zipu.

Orientační tabulka nosnosti:
Pánské aktovky (PU kůže)1,5 kg
Pánské aktovky (useň)2,5 kg
Pánské aktovky (textil)1,5 kg
Kabelky (PU kůže)1,0 kg
Kabelky (useň)1,5 kg
Kabelky (textil)1,0 kg
Batohy (PU kůže)2,0 kg
Batohy (useň)2,5 kg
Batohy (textil)3 kg